• Ceyda

“Canım o diyet öyle yapılmaz yalnız...”

Çok meraklı bi milletiz değil mi? Herkes... Ya da dur bu yanlış bi ifade olur, çoğu desem daha iyi. Çoğu insan başkalarının hayatına burnunu sokmayı marifet olarak görüyor. Öyle giyinilmez, öyle yürünmez, öyle konuşulmaz, öyle gülünmez,... Hadi yaa? Kanaat önderi olarak mı görevlendirildiniz?


Bu durumun bi başka türünü de “o onunla yenmez”ciler oluşturuyor. Sayfam gereği binlerce hatta sayfamın erişimine bakınca yüz binlerce insanla iletişim halindeyim. Gerçekten faydalı olmak adına tavsiye veren herkese içtenlikle koccaamaann öpücükler gönderiyorum, onları çok seviyorum. Çünkü insan her şeyi bilemez, duydukça-gördükçe öğrenir. Ama bir kesim var ki evlerden ırak... Bu gözler bulgur pilavı yediğim için beni linç etmeye kalkışanı bile gördü. Diyetteymişim nasıl yermişim. Tavuğumun gramajını fotoğraftan ölçüp bilerek yanlış söylediğimi iddia edenleri... Ya da köftenin yanında ayran içtiğim için cahillikle suçlandığımı... Süt ürünleri etin içindeki demiri öldürürmüş. Ya canımın içi, doktorlar bile hala bu konuyla ilgili tartışırken sence de biraz iddialı değil mi bu söylemler? Velev ki doğru, e ölen benim demirim neden yoruyorsun kendini? Hele bi de kefir mevzusu var ki, kefir fabrikam olsa bu kadar üstüme gelinmezdi yemin ederim. Hayvanlar sütlerini kendi yavruları için üretirmiş bizim için değilmiş, ben hiç süt içen bi aslan görmüş müyüm, süt gida endüstrisinin dayatmasıymış... Şimdi içinizden şey diyor olabilirsiniz, “seni binlerce kişi takip ediyor senden etkilenebilirler”, ben hiçbir zaman kimsenin evini basıp da tehdit zoruyla yaptıklarımı yapacaksın demedim. Ben sayfamı günlük olarak kullanıyorum. Bakın diyorum arkadaşlarım, abilerim, ablalarım ben bugün bunları yedim. Bak detaylı tarifini de siteme ekledim (kıpss;). Diyetisyen değilim, beslenme uzmanı değilim, bilgi sahibi olduğumu hiçbir zaman iddia etmedim. Hatta o kadar bilgi sahibi değilim ki bakın ben de diyetisyenimden öğreniyorum dedim ve hesabımın biyografi kısmına sevgili diyetisyenimi etiketledim.


Hayat başkalarının hayatını da kontrol edecek kadar uzun değil. Ben de kendi bilgi birikimime göre yanlış yapıldığını düşündüğüm diyetler görüyorum mesela sosyal medyada, asla müdahale etmiyorum, görmezden gelip geçiyorum. Hemen kendime soruyorum, “beni ilgilendirir mi?”, cevap hayırsa hoop geçiyorum. Hatta yedikleri benim motivasyonumu kırıyorsa sessizce takipten çıkıyorum. Beni ilgilendirmeyen şeylere burnumu sokacağım sürede gider kendime bol köpüklü bi kahve yapar keyfime bakarım. Ben de öyle düşünüyorum diyorsanız zaten ortak noktada buluşmuşuz, ben burnumu sokarım diyenler için de söyleyeceklerimi yukarıda anlattım zaten daha fazla yormayın beni :)

149 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör